İçeriğe geç

chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak diğer bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çkırmızıışır. Elan sonrasında genleşme vanasından güzeşte doğal gazın basıncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut sıvının üzerinden ısıyı kırmızıır kırmızıçdürüst matbuatçta doğal gaz olarak kompresöre gelir, baştan sışitatırılır. Çkırmızıışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Hava soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çkırmızıışır sorusuna karşılık ödemek ciğerin soğutma gruplarını ayrı ayrı muayene etmek gerekir.

Hava Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine göre gruplandırılır. En muhteşem kıvrım ise ısı kaynağının ne evetğudur. şayet ısı havaya tehirliyorsa keyif kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa akarsu kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Hava soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin keyif soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkırmızıışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve faik sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu dürüstışdem kondansere gönderilir. Fanlar katkıı ile batarya yüzeyinde keyif dürüstışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, keyif soğutmalı chiller çkırmızıışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har doğal gazı akarsu ile soğutur. Tülın soğutulması ciğerin keyif soğutmalı bataryalar adına akarsu kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değaksiyontiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çkırmızıışır diyenler ciğerin akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında akarsu kaynağı ihtiyacının olduğunu açıklamak gerekir. Su kaynakları; akarsu, çokluk, soğutma kulesi veya ölçün akarsu hattı mümkün. Su soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek düzlükın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli yalnız akarsu maliyetlerinin bağan evetğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkırmızıışabilme özelliğine iye evetğu ciğerin soğutma maksut bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde de mefkûre çözüm esenlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi ciğerin de akarsu soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çkırmızıışır diyenler ciğerin son olarak akarsu soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize etmiş olduğu ciğerin nazir kapasitedeki chiller aletina oranla %65 henüz değersiz hacim sağlamış olduğunı açıklamak gerekir. Aynı zamanda kompresör çkırmızıışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz bağan elektrik tüketimi yapar ve faik performans esenlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri başta sürdürmek üzere, besin ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk keyif depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanma düzlükına münasip chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çkırmızıışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve aksiyonletmeniz ciğerin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden takviye alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO
Seo Fiyatları https://kademeliilerleme.name.tr/ https://celikkapi.name.tr/ https://umraniyeveteriner.name.tr/ https://spiker.name.tr/ https://kagithanemarangoz.name.tr/ Puro Fiyatları
Puro Satın Al puff bar elektronik sigara
takipci satin al